ZAKWATEROWANIE w ANGLII i KURSY JĘZYKOWE (angielskiego)

Zakwaterowanie w Anglii podczas kursu angielskiego

inlingua Cheltenham oferuje następujące opcje zakwaterowania:

Zakwaterowanie u rodziny
Inlingua Cheltenham może się poszczycić wysokimi standardami zakwaterowania u rodzin. Z wieloma rodzinami, które goszczą studentów szkoła współpracuje od 1990 roku, czyli od otwarcia szkoły. Mieszkanie u angielskiej rodziny daje możliwość utrwalenia języka oraz sprawia, że student może poznać kulturę i życie codzienne Anglików.

W cenę zakwaterowania wliczone jest półpełne wyżywienie (śniadanie i obiadokolacja) od poniedziałku do piątku i 3 posiłki w weekendy. Pokoje są jedno lub dwuosobowe (dzielone ze studentem innej narodowości), łazienka jest wspólna z rodziną goszczącą. Można prać swoje rzeczy, pościel jest zmieniana raz w tygodniu.

Jeżeli student ma jakieś alergie, szczególne wymagania żywieniowe lub życzenia odnośnie zakwaterowania, powinien to zaznaczyć na formularzu zgłoszeniowym, aby można było dobrać rodzinę goszczącą spełniającą wszelkie wymagania.

Wiele rodzin goszczących mieszka w odległości kilkunastominutowego marszu od szkoły. Od najdalej mieszkających rodzin dojazd do szkoły zajmuje 20 min autobusem.

Hotele
Chociaż szkoła nlingua poleca zakwaterowanie u rodziny, niektórzy uczestnicy kursów wolą zamieszkać w jednym z wielu hoteli położonych w pobliżu szkoły.
Można wybierać spośród szerokiej oferty placówek - od małych, rodzinnych hotelików po większe instytucje. Szczegóły na stronie: http://www.visitcheltenham.gov.uk/.
Proszę pamiętać, że Inlingua Cheltenham nie ponosi odpowiedzialności za warunki mieszkaniowe i jakość usług w hotelach.

Bezzwrotna opłata za rezerwację zakwaterowania, uiszczana w momencie przesłania formularza rejestracyjnego, wynosi 40 funtów. Standardowa cena za zakwaterowanie to
140 £/ tydzień. A dla osób biorących udział w kursach biznesowych i pragnących mieszkać z Brytyjczykami pracującymi w podobnych dziedzinach cena wynosi 190 £/ tydzień. Jeżeli uczestnik chce zmienić rodzinę, również pobierana jest opłata wysokości 25 funtów. Zmiana rodziny jest możliwa, jednak uczestnik dobrze uzasadnić potrzebę zmiany. Szkoła przekazuje rodzinom goszczącym całą kwotę za zakwaterowanie (z wyjątkiem opłaty za rezerwację). Szkoła zobowiązała się, że uprzedzi rodzinę goszczącą na 4 tyg. przed planowanym przez uczestnika wyjazdem lub zmianą rodziny. W wyjątkowych okolicznościach, jeżeli rodzina nie zapewnia tego, co obiecała, Inlingua może zrezygnować z obowiązku uprzedzania rodziny z 4 tygodniowym wyprzedzeniem, i przenieść uczestnika natychmiast, bez żadnych dodatkowych kosztów.

INNE OPŁATY I WARUNKI

Bezzwrotna opłata rejestracyjna: £60 uiszczana w momencie przesłania formularza rejestracyjnego.

Depozyt wysokości 15% wartości całego kursu (włącznie z zakwaterowaniem, wyżywieniem i innymi opłatami) powinien zostać wpłacony po zakończeniu procesu rejestracji, kiedy wystawiona zostanie faktura pro forma.

Całość opłat za kurs powinna zostać uregulowana na 3 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. Po upływie tego terminu do ceny kursu dolicza się 5% za spóźniona opłatę. Jeżeli rezerwacja jest dokonywana na mniej niż 3 tygodnie przed rozpoczęciem kursu, należy od razu wpłacić całą kwotę. Szkoła zastrzega sobie prawo do nie przyjęcia ucznia na kurs lub usunięcia ucznia ze szkoły, jeżeli opłaty za kurs nie zostaną uiszczone w terminie.

Opłaty za egzaminy (cena w funtach):
PET i KET - 95
FCE/CAE/IELTS/BEC/CPE - 160
TOEIC i TOEFL - 140
BULATS - 65

Opłaty za egzaminy nie są wliczone w cenę kursu, więc jeśli uczestnik chce zdawać egzamin, musi za niego zapłacić. Jeżeli na Kurs 30 przygotowujący do egzaminów IELTS lub Cambridge zapisze się mniej niż 5 osób, program zajęć przygotowujących do egzaminu zostanie zmodyfikowany. Lektorzy będą również pomagać studentom samodzielnym przygotowywaniu się do egzaminu. Studenci pragnący zdawać egzamin IELTS powinni wykazać się przynajmniej średnią znajomością jeżyka (intermediate).

Rezerwacja biletu na autobus (przywóz z lotniska pierwszego dnia i odwóz na lotnisko po zakończeniu kursu):
Heathrow £65; Gatwick £75; Stansted £75; Luton £75; London Victoria £65 / Birmingham £60.
Ceny za przejazd taksówką (w jedną stronę): Heathrow £145; Birmingham/Bristol £105; Gatwick/Stansed £175; London Victoria £185; Luton £155.

Rezygnacja z kursu.
W razie rezygnacji z udziału w kursie na 21 dni przed jego rozpoczęciem uczestnik traci bezzwrotne opłaty za zakwaterowanie (25 funtów) i rejestrację (50 funtów). 21 - 15 dni - uczestnik traci 33% całej kwoty za kurs; 14 - 8 dni - uczestnik traci 66% całej kwoty za kurs; 7 - 3 dni - uczestnik traci 75% całej kwoty za kurs; na 2 dni przed rozpoczęciem kursu i w jego trakcie - żadne opłaty nie podlegają zwrotowi.

Jeżeli w Kursie 30 bierze udział mniej niż 3 uczniów, liczba lekcji może zostać zredukowana (2 uczniów - 3 lekcje dziennie, 1 uczeń - 2 lekcje). Jeżeli w Kursie 20 bierze udział mniej niż 3 uczniów, liczba lekcji może zostać zredukowana (2 uczniów - 2 lekcje dziennie, 1 uczeń - 1 lekcja). Szkoła decyduje o ewentualnym zredukowaniu liczby lekcji.

W święta państwowe zajęcia się nie odbywają. Nie ma zwrotu pieniędzy za lekcje, które się wtedy nie odbyły. Daty świąt państwowych: 17.04.06, 01.05.06, 29.05.06, 28.08.06.

Jeżeli uczestnik zapisuje się na kurs trwający 12 tyg., a następnie przedłuża o kolejne 12 tyg., za każdym razem płaci stawkę mieszczącą się w przedziale 12-23 tyg. Natomiast jeżeli od razu zarezerwuje kurs na 24 tyg., zapłaci mniej. Z finansowego punktu widzenia bardziej opłaca się od razu zapisać na dłuższy kurs, niż zapisać się na krótki kurs, a następnie przedłużać.

Uczestnicy, którzy zapisali się na kurs trwający 16 tyg. i więcej mogą zrobić sobie przerwę na odwiedziny rodziny, pod warunkiem, że poinformują na piśmie o tym, że chcą sobie zrobić przerwę, nie później niż na 4 tygodnie przed planowanym wyjazdem. Uczestnik płaci rodzinie 50 funtów tygodniowo, za okres nieobecności, a zajęcia i zakwaterowanie zostają przesunięte do czasu jego powrotu. Po powrocie uczestnik kontynuuje kurs. Szkoła zazwyczaj pozwala uczniom na tydzień przerwy na każde 12 tyg. kursu, w którym biorą udział.

Jeżeli uczestnik zapisuje się na kurs w Inlingua (bezpośrednio lub za pośrednictwem agenta), oznacza to że zapoznał się z wszystkimi wymaganiami i warunkami, oraz że zobowiązuje się do nich stosować.

strona główna inlingua    ceny kursów