Kolonie i obozy językowe w Anglii dla młodzieży i dzieci. Szkoły językowe w Anglii.

Kolonie i obozy językowe w Anglii dla młodzieży i dzieci. Szkoły językowe w Anglii

SPORTOWE OBOZY i KOLONIE z NAUKĄ JĘZYKA ANGIELSKIEGO w ANGLII

 

Obozy językowe Anglia. Angielskie szkoły językowe dla młodzieży i dzieci w wakacje organizują kursy angielskiego oraz wiele wycieczek połączonych ze zwiedzaniem Anglii. Każdego dnia po kursie językowym młodzież ma zajęcia sportowe i rekreacyjne w międzynarodowych grupach na wszystkich poziomach zaawansowania. Obozy językowe i kolonie w Anglii usytuowane są na terenie kampusów uniwersyteckich lub internatów renomowanych szkół średnich. Zamówienie obozu lub kolonii językowych można dokonać w ciągu całego roku. Przedstawiona niżej oferta to tylko część z naszych propozycji. Odwiedź także inne strony.

EXSPORTISE 2016

Firma Exsportise została założona przez Bram'a Van Asselt and Steve'a Batchlelor w 1988 roku.
Na początku, obozy sportowo - wakacyjne były przeznaczone jedynie dla studentów z Wielkiej Brytanii.

Pierwszy obóz sportowy został zorganizowany w Cranleigh School w 1989 roku. Firma Exsportise zaczęła rozszerzać swoją działalność na rynek zagraniczny w 1995 roku. W tym roku również zajęcia sportowe zaczęły odbywać się w Seaford College, jednym z trzech obecnych ośrodków Exsportise. W 1996 roku, do programu zajęć sportowych zostały dołączone pierwsze zajęcia z języka angielskiego. Goście z zagranicy uznali, że obóz sportowy w Wielkiej Brytanii jest doskonałym sposobem na naukę języka angielskiego.

Firma Exsportise, oprócz sukcesów w organizowaniu obozów sportowych w Wielkiej Brytanii,
w 2007 roku została nagrodzona za swoją pracę dydaktyczną w nauczaniu języka angielskiego, otrzymując akredytację British Council.

Jesteśmy zarejestrowani i regularnie poddawani ocenie przez stowarzyszenie B.A.H.A (British Activity Holiday Association), którego wysokie standardy staramy się spełniać.

Jeśli jesteś w wieku od 10 do 16 lat, uwielbiasz sport i chciałbyś poprawić swoją znajomość języka angielskiego i umiejętności sportowe z profesjonalnymi trenerami w wyjątkowym towarzystwie, Exsportise Junior Summer Camp jest dla Ciebie!

W Exsportise rozumiemy jak ważną rolę sport odgrywa w rozwoju młodego człowieka. Wartości takie jak praca grupowa, przewodzenie, motywacja, dyscyplina i przede wszystkim nawiązywanie przyjaźni, są sednem uprawiania sportu.

Nasi studenci uczą się języka angielskiego a następnie wykorzystują go między innymi podczas zajęć sportowych. To daje możliwość praktycznego wykorzystania wiedzy i jest zachętą do dalszej nauki języka. Także międzynarodowe środowisko sprzyja szlifowaniu języka angielskiego.

Exsportise obliguje się do profesjonalnego i przyjaznego podejścia. Od momentu gdy się poznajmy do momentu Twojego powrotu do domu, zawsze będzie ktoś z Exsportise gotowy Ci pomóc.

Trenerzy Exsportise to profesjonalny i oddany zespół, dbający o bezpieczeństwo w czasie zajęć sportowych. To przede wszystkim profesjonalni trenerzy sportowi oraz eksperci językowi akredytowani przez British Council. Oprócz wykwalifikowanych nauczycieli języka angielskiego, zatrudniamy trenerów, którzy pomogą osobom z mniejszą znajomością języka angielskiego. Nasze podejście do nauki języka angielskiego jest takie, że powinna być tak aktywna jak proponowane przez nas zajęcia sportowe. Budujemy umiejętności konwersacyjne poprzez aktywność grupową, motywację, pracę zespołową i przyjaźń. Nie jesteśmy zwolennikami nauczania 'biurkowego'.

Proponujemy Państwu następujący obóz sportowo - językowy:

English & Sport (Angielski i Sport)

To propozycja dla osób, które są chętne połączyć naukę języka angielskiego z zajęciami sportowymi. Każdy dzień jest podzielony pomiędzy interaktywny kurs języka angielskiego i wybrany sport.

poranki i tutaj sport do wyboru spośród: futbol, koszykówka, taniec, hokej, jazda konna, golf, rugby, pływanie i tenis
popołudnia przeznaczone na zajęcia z języka angielskiego w grupie dostosowanej do poziomu
Nasze obozy zlokalizowane są w trzech miejscach w Anglii, z dogodną możliwością dotarcia do nich
z trzech londyńskich lotnisk: Heathrow, Gatwick and Stansted. Współpracujemy z tymi szkołami ponieważ podzielają one nasze przekonanie, że sport pełni znaczącą rolę w rozwoju młodego człowieka. Każdy teren szkoły posiada piękne otoczenie, wygodne zakwaterowanie oraz wysoki standard obiektów sportowych i edukacyjnych.

Oto nasze placówki:
 

Obozy językowe Anglia Claysmore School

Clayesmore School

Szkoła ma w sobie nutę magii, położona na 62 akrach krajobrazu Dorset, z łatwym dostępem do takich miejscowości jak Bournemouth, Poole, Southampton, Bath and Bristol. Obiekty na terenie szkoły zawierają boiska i korty, objazdowe pole do gry w golfa, wewnętrzny basen oraz stajnie konne.
 

Kolonie językowe w Anglii Oundle School

Oundle School

Szkoła o długiej tradycji datowanej od 1556 roku. Teren szkoły rozciąga się wśród malowniczychi typowych angielskich terenów miejscowości Oundle, blisko Peterborough. Obiekty zawierają szereg sportowych boisk i kortów, wewnętrzny basen i ścieżkę do biegów.

Obozy i kolonie językowe Anglia SeafordSeaford College

Szkoła położona jest na 400 akrach przepięknej zieleni, w cieniu South Downs, niedaleko Bringhton i innych miast  położonych na południowym wybrzeżu. Obiekty sportowe zawierają boiska sportowe i korty, wewnętrzny kompleks tenisowy, objazdowe pole do gry w golfa i basen zewnętrzny.
 

Nauczanie języka angielskiego


Pobyt na obozie sportowo - językowym to doskonała sposobność dla uczestników z wielu państw
do kontaktu z młodymi osobami z Wielkiej Brytanii, którzy także uczestniczą w samych obozach sportowych. Uczymy w grupach wielonarodowych a nasi studenci cenią to doświadczenie.

Nasze podejście w nauczaniu języka angielskiego to:
- projekty skoncentrowane wokół sportu i życia w Anglii
- lekcje kreatywne typu rysowanie i omawianie rysunków
- zajęcia tematyczne z naciskiem na tematykę sportową

Uwaga. Przed przyjazdem na nasz kurs, powinieneś przejść przynajmniej jeden rok nauki języka angielskiego.

Jak uczymy?

Robimy wiele aby nasi studenci wzięli jak najwięcej z pobytu pod względem językowym. Nasze klasy liczą od 4 do 14 studentów. Na początku przyjazdu oceniamy naszych studentów pod względem językowym aby każdego dopasować do odpowiedniego poziomu nauczania. Zajęcia prowadzimy tak, aby studenci mogli się lepiej poznać. Integrujemy zajęcia języka angielskiego z zajęciami sportowymi tak bardzo, jak jest to tylko możliwe aby stworzyć ciekawe i radosne doświadczenie

Poziomy nauczania

Oferujemy poziomy nauczania od podstawowego do zaawansowanego. Dbamy aby każdy student miał odpowiednie umiejętności językowe aby móc efektywnie porozumiewać się w czasie obozu, uczestnicząc
w pełni w zajęciach sportowych. Szczególnie zachęcamy studentów aby rozwijali swojego umiejętności językowe - płynność posługiwania się językiem, gramatykę, zdolności komunikacyjne, czytanie, pisanie, budowanie pewności siebie podczas interakcji z innymi. Zaawansowani studenci mogą wziąć udział w debatach i innych bardziej różnorodnych formach nauki języka angielskiego

Studenci w centrum

To studenci są w centrum naszego zainteresowania! Tematy poruszane w czasie zajęć powtarzane są każdego dnia co sprawia, że studenci naszych obozów mogą codziennie poznawać nowy materiał i utrwalać ten już poznany. Na koniec każdego tygodnia studenci piszą test sprawdzający postępy w nauce oraz wypełniają własny raport postępu ze swoimi nauczycielami. Pod koniec obozu, studenci otrzymają Exsportise English Language Certificate, potwierdzający ich udział w kursie językowym i uzyskany postęp.

Nasi nauczyciele języka angielskiego

Nauczyciele Exsportise to entuzjastyczni, wykwalifikowani i doświadczeni pedagodzy. Zanim zaczną nauczanie w naszej szkole, przechodzą szkolenia Exsportise aby wiedzieć jak uczyć nieszablonowymi sposobami. Współpracujemy również z grupą metodystów, którzy czuwają nad poziomem i technikami nauczania języka angielskiego.

Wycieczki

Jeśli pobyt na obozie przebiega w weekend, oferujemy wycieczki (wliczone w cenę). Zawsze przy grupie czuwa przynajmniej jeden pracownik Exsportise (grupa to około 6-10 osób), który opiekuje się grupą w czasie wyjść. Studentów przygotowujemy do wycieczek poprzez naukę odpowiedniego słownictwa dotyczącego danego miejsca. Studenci obozu mogą się zrelaksować podczas wycieczki do parku wodnego lub do parku rozrywki, wśród nich Longleat, Thorpe Park czy Chessington World of Adventure. Studenci obozu mają szansę zapoznać się z dziedzictwem Anglii, słynnymi widokami i popularnymi wśród turystów miejscami takimi jak Londyn, Bath, Brighton, Bournemouth czy Cambridge.

Wieczorami...

Po całym dniu aktywności fizycznej i umysłowej, wieczorami jest czas na zasłużony odpoczynek! Uczestnicy obozów sportowo - językowych mogą brać udział w spotkaniach przy ognisku (tzw. BBQ), organizowane są piątkowe dyskoteki z karaoke czy noce zgadywanek. Jeśli macie ochotę po prostu poczytać wieczorem książkę, porozmawiać ze znajomymi, obejrzeć film w telewizji lub na DVD, nie ma sprawy. Jeśli pogoda jest sprzyjająca, proponujemy również gry górskie, szalone olimpiady, wyścigi nocne z trenerami.

Młodsi uczestnicy obozu zostają w obozie przez cały czas (nie wychodzą bez opieki), natomiast starsi uczestnicy (15 i 16) mogą wyjść wieczorem do kina czy na kręgle.


Poniżej przykładowa tabela czasowa dnia:

WYCIECZKI ANGLIA obozy językowe

MIEJSCA, DATY I KURSY DOSTĘPNE W 2016

DATY KURSÓW Przyjazd Niedziela

03.07

10.07

17.07 24.07 31.07 07.08 14.08
Wyjazd Sobota

09.07

16.07

23.07 30.07 06.08 13.08 20.08

LOKALIZACJE

O C S O C S C O C S C O C S O C S O   S     S

PROGRAM KURSÓW

English Academy Plus X X X X X X X X X X X X X X X X X X   X     X
Two Specialist Activity Programme X X X X X X   X X X   X X X X X X X   X     X
Specialist Activity Academy X X X X X X   X X X   X X X X X X X   X     X

PROGRAM SPORTOWO-REKREACYJNY

SPORT

 
- Tenis X X X X X X   X X X   X X X X X X X   X     X
- Golf     X   X       X       X     X              
- Szkoły Piłki Nożnej Arsenalu Londyn X X X X X X X X X X X X X X X X X X   X     X
- Hokej     X     X       X       X X   X X   X     X
- Koszykówka
Niedostępna w programie Academy
X     X       X       X     X     X          
- Jazda Konna
Niedostępna w programie Academy
X X   X X     X X     X X   X X   X          
- Rugby
Niedostępne w programie Academy
  X     X       X       X     X              

TANIEC
Niedostępny w programie Academy

X X X X X X   X X X   X X X X X X X   X     X

MUZYKA

             
- Gra na instrumencie   X X   X X     X X     X X   X X     X     X
- Śpiewanie   X X   X X     X X     X X   X X     X     X
SPORT-ANGLIA-ANGIELSKI- obozy językowe i kolonie

Dłuższe pobyty: jeśli chcesz skorzystać z naszych obozów sportowo - językowych dłużej niż jeden
tydzień, pomnóż A (podstawowa opłata za kurs) i B (opłata za zajęcia sportowe) razy ilość tygodni.
Pełne ubezpieczenie: jest wliczone w cenę, nie ma żadnej dodatkowej opłaty.
Zakwaterowanie: uczestnicy obozów sportowo - językowych są zakwaterowani w typowych angielskich internatach w pojedynczych lub podwójnych pokojach lub w pokojach akademickich. Łazienki są wspólne dla uczestników z jednego poziomu (korytarza). Jeśli życzą sobie Państwo jednoosobowy pokój, zapewnimy go jeżeli będzie taka możliwość. Pokoje z innymi uczestnikami pomagają przełamać barierę językową dużo szybciej.
Posiłki: uczestnicy mają zagwarantowane 3 posiłki dziennie, również bar sałatkowy i tygodniowe BBQ. Na specjalne życzenie związane z dietą, dowozimy posiłki z zewnątrz. Przekąski do nabycia w obozowym sklepiku.

CENNIK 2016

CENY KURSÓW CENA ZA TYDZIEŃ
Program podstawowy 1080 GBP
Jazda konna - dodatkowa opłata 120 GBP
Golf - dodatkowa opłata 50 GBP
Wypożyczenie instrumentu muzycznego (opcjonalnie) Skontaktuj się ze szkołą, aby poznać koszt
TRANSPORT Z DWORCA/LOTNISKA (OPCJONALNIE)
Standardowy transfer
Przyjazd na teren obozu z dowolnego miejsca w Anglii w niedzielę 10.00 - 15.00 75 GBP
Odjazd z terenu obozu z dowolnego miejsca w Anglii w sobotę 12.00 - 17.00 75 GBP
Transfer w innych godzinach
Przylot 150 GBP
Odlot 150 GBP
Transfer Plus (dodawany do powyższych) lotnisko Chaperone, lotniska w Anglii
Przylot 80 GBP
Odlot 80 GBP
Darowizna na cele charytatywne (opcjonalnie) 10 GBP
Depozyt  150 GBP
obozy kolonie w Anglii