KURS JĘZYKA ANGIELSKIEGO W ANGLII | MŁODZIEŻOWE OBOZY JĘZYKOWE W ANGLII

Kursy angielskiego w Torbay

KURSY ANGIELSKIEGO W ANGLII - TORBAY

 Kursy językowe w Torbay 2016

Dlaczego właśnie LAL?

Cel LAL
LAL: sześć szkół zlokalizowanych w sześciu cudownych zakątkach na trzech kontynentach; piętnastoletnie doświadczenie w organizowaniu wyjazdów językowych; cel - zapewnienie studentom idealnych warunków do nauki języka oraz poznawania unikalnych cech i stylu życia w każdym z krajów.

Wybór lokalizacji

Każda ze szkół LAL jest tak zlokalizowana, aby studenci w wolnym czasie, mieli możliwość poznawania piękna okolicy. Będąc studentem LAL możesz podziwiać: Torbay, z jego piękną linią brzegową oraz wrzosowiskami; kilometry piaszczystych plaż Florydy; cudowny klimat Cape Town w kraju safari i egzotycznej scenerii, oraz śródziemnomorska wyspa - Malta

Wybór zakwaterowania
LAL proponuje szeroki wybór zakwaterowania we wszystkich ośrodkach. Większość studentów wybiera zakwaterowanie u starannie dobranych przez LAL rodzin, zakwaterowanie to odgrywa znaczącą rolę w kształceniu studenta.
Zakwaterowanie w rodzinie umożliwia praktyczne wykorzystanie tego, czego student nauczył się na zajęciach oraz stwarza warunki, zarówno dla studenta, jak i rodziny, do zawarcia nowych przyjaźni oraz poznania innej kultury i stylu życia. Wszyscy studenci, przed wyjazdem z kraju, otrzymują informacje o rodzinach, u których będą mieszkać.
Niezależnie od tego czy student wybierze zakwaterowanie w rodzinie, w szkolnej rezydencji czy w hotelu, Dyrektor ds. Zakwaterowania będzie służył pomocą w przypadku jakichkolwiek pytań ze strony studentów.

Wspaniały personel i udogodnienia

Każda szkoła LAL posiada najlepsze udogodnienia oraz wykwalifikowany i doświadczony personel. To wszystko, w połączeniu z najnowocześniejszymi materiałami dydaktycznymi i metodami nauczania, umożliwia studentom maksymalne wykorzystanie kursu językowego.

Kursy angielskiego w Torbay
Młodzieżowe kursy angielskiego w Anglii
Kursy językowe w Anglii

Dopracowane programy nauczania
LAL zapewnia szeroki wachlarz wysokiej jakości kursów językowych na wszystkich poziomach dla studentów z różnych środowisk i kultur. Każda indywidualna potrzeba studenta ma dla personelu LAL podstawowe znaczenie, co przy maksymalnej liczebności grup, wynoszącej od 5 do 12 osób, zapewnia osiągnięcie optymalnego postępu w czasie trwania kursu.

Indywidualna uwaga
Oprócz regularnych kontaktów z Dyrektorem ds. Nauczania oraz Dyrektorem ds. Zakwaterowania, studenci są zawsze zachęcani do dyskutowania z personelem na temat jakiegokolwiek aspektu dotyczącego programu szkoły. Dzieje się tak, ponieważ dla LAL najważniejszy jest sukces studentów w opanowywaniu języka oraz ich zadowolenie z pobytu.

Interesujące zagospodarowanie wolnego czasu

Dewizą LAL jest stworzenie takich możliwości spędzania czasu wolnego, aby był on dla studentów równie interesujący jak zajęcia w szkole. Wszystkie szkoły LAL oferują bardzo ekscytujący i zróżnicowany wachlarz zajęć sportowych, kulturalnych i towarzyskich, które są nieodłączną częścią programu nauczania. W trakcie przerw w zajęciach studenci mogą odpocząć i nawiązać nowe znajomości z innymi studentami z wielu różnych krajów. Każda szkolna recepcja dysponuje wszystkimi informacjami na temat zajęć i możliwości spędzania czasu wolnego.

Opieka i usługi dodatkowe
Studenci są objęci staranną opieką od momentu przybycia do dnia wyjazdu. Przejawia się to, między innymi; zorganizowaniem przez szkoły transportu z, i na lotnisko. W wielu przypadkach koszty te są wliczone w cenę kursu.
Możliwe jest także wykupienie pełnego pakietu ubezpieczeniowego dla wszystkich studentów LAL, pokrywającego opłaty za leczenie, opiekę dentystyczną w nagłych wypadkach oraz wydatki medyczne w razie wypadku.

Zróżnicowana struktura wieku i narodowości.

Szkoły LAL goszczą studentów wszystkich narodowości i grup wiekowych. LAL specjalizuje się w organizowaniu zajęć zaprojektowanych tak, żeby były adekwatne do poziomu wiedzy studenta. W ciągu ostatnich dwóch lat 26% osób dorosłych stanowiła młodzież w wieku 18 - 24 lat, w 25% były to osoby w przedziale 25 - 30 lat, 22% studentów ukończyło 30 lat, 15% - 40 lat, a 12 % stanowiły osoby po 50 roku życia.
To udowadnia, że programy LAL są tak samo popularne wśród osób starszych, jak i wśród młodzieży.

Specjalne ceny przy długich pobytach
Wszystkie szkoły LAL oferują specjalne upusty cenowe w przypadku długich pobytów. Już przy ośmiotygodniowym kursie płaci się tylko za siedem tygodni. Im dłuższy zamówiony kurs językowy tym większa zniżka. Wszystkie upusty zostały już wkalkulowane w ceny kursów, które są podane w cennikach.

Wiadomości o kursach w Torbay
Wszystkie programy językowe LAL zapewniają atmosferę i warunki sprzyjające szybkiemu postępowi oraz czerpaniu przyjemności z uczestnictwa w lekcjach. Każda szkoła oferuje zarówno kursy ogólne jak i specjalistyczne. Kursy rozpoczynają się co tydzień. Zajęcia odbywają się w małych grupach. Szkoła prowadzi naukę języka na wszystkich poziomach, od początkującego po zaawansowany.
Poniższe opisy kursów stanowią podstawę programów językowych LAL.

Pierwszy dzień w szkole
Po przybyciu do szkoły studenci zostają ciepło przywitani, po czym podchodzą do wstępnego testu pisemnego i ustnego w celu dopasowania odpowiedniego kursu do indywidualnych umiejętności każdego studenta. Następnie odbywa się pełna sesja orientacyjna mająca na celu zapoznanie studentów ze szkołą, prezentację programów oraz przedstawienie Dyrektorowi ds. Nauczania i personelowi, który jest odpowiedzialny za udany pobyt studenta w szkole.

Poziomy znajomości języka:
1. Początkujący
Student zna kilka podstawowych słów, ale nie rozumie języka.
2. Podstawowy
Student posiada podstawową wiedzę i jest w stanie porozumieć się w pewnych prostych, codziennych sytuacjach.
3. Ponadpodstawowy
Student jest w stanie porozumieć się w większości prostych, codziennych sytuacji, jednak popełnia wiele błędów.
4. Średni
Student potrafi posługiwać się językiem wystarczająco dobrze, aby umieć porozumieć się bezproblemowo w codziennych sytuacjach oraz prowadzić rozmowy, jednakże popełnia pewne błędy i ma dość ograniczony zasób słów.
5. Średnio-zaawansowany
Student posługuje się językiem dosyć pewnie w większości normalnych sytuacji i dysponuje dosyć szerokim zasobem słów. Jednakże, od czasu do czasu popełnia błędy.
6. Zaawansowany
Student posługuje się językiem płynnie i pewnie, dysponuje szerokim zasobem słów i potrafi wyrażać się precyzyjnie zarówno w nieformalnych, jak i formalnych sytuacjach.
7. Wysoko-zaawansowany
Student potrafi posługiwać się językiem bardzo płynnie i precyzyjnie, prawie jak native speaker.
 

Materiały dydaktyczne
Opłaty za kurs obejmują cenę wszystkich materiałów dydaktycznych, takich jak książki, zeszyty ćwiczeń oraz kserokopie. Ponadto w każdej szkole studenci mogą nabyć książki i słowniki do pracy samodzielnej.

Certyfikaty
Wszyscy studenci otrzymują Certyfikat Uczestnictwa zawierający dane na temat odbytego kursu. Szczegółowa ocena postępów studenta będzie również wydana na życzenie, jeśli szkoła zostanie o takiej prośbie powiadomiona przynajmniej na tydzień przed zakończeniem kursu.

Spotkania student - nauczyciel
Nauczyciele starannie monitorują postęp studentów, a ci mają możliwość przedyskutowania spostrzeżeń nauczycieli podczas cotygodniowych spotkań w cztery oczy.

Komitet Akademicki LAL
Dyrektorzy ds. Nauczania oraz przedstawiciele nauczycieli tworzą Komitet Akademicki, który zajmuje się ciągłym monitorowaniem rozwoju i postępu w świecie nauczania języków obcych. Do tej działalności zaliczają się programy szkoleniowe dla nauczycieli oraz ciągłe rozwijanie programu kursów. Ma to zapewnić stałe utrzymywanie warunków sprzyjających efektywniejszej nauce.

Oferowane rodzaje kursów
Dostępne kursy angielskiego w LAL Torbay w Anglii na 2016 r.
W Torbay dostępne są następujące kursy z opisanych w części ogólnej:
ˇ Kurs ogólny
ˇ Kurs intensywny
ˇ Długotrwałe kursy akademickie
. Angielski w biznesie
ˇ Kurs przygotowujące do egzaminów (FCE,CAE,CPE, IELTS)
ˇ Nauka indywidualna
ˇ Staż
- Kurs dla seniorów 40+
ˇ Kształcenie nauczycieli języka angielskiego
. Tani kurs języka angielskiego

Torbay w Anglii

kliknij w mapę aby powiększyć

Dni rozpoczęcia kursu: Wszystkie kursy rozpoczynają się w poniedziałek chyba że postanowiono inaczej
Minimalny okres trwania kursu: 1 tydzień
Dni trwania kursu: od poniedziałku do piątku
Dni zamknięcia szkoły: 1stycznia, 25 marca, 2 maja, 30 maja, 26 grudnia - 27 grudnia
Pora kursu: rano lub po południu
Długość 1 godziny lekcyjnej: 45 minut
Liczba osób w grupie:
Standard= 12 (średnio 10 poza sezonem)
Minimalny wiek: 16
Sezon letni: 26 czerwiec - 28 sierpień 2016
Informacje na temat wizy: Studenci spoza UE lub EOG (Europejski Obszar Gospodarczy) będą musieli złożyć wniosek o odpowiednią wizę studencką odpowiednią do długości ich pobytu. Więcej szczegółów na stronie: www.ukba.homeoffice.gov.uk/studyingintheuk
Egzamin wstępny: Studenci chcący wziąć udział w kursach które wymagają minimalnego poziomu znajomości języka angielskiego przed przyjazdem będa musieli napisać test kwalifikacyjny.
Darmowy weekend: Studenci którzy chcą przyjechać wcześniej niż zaczyna się kurs mogą , umówiwszy się oraz pod warunkiem dostępu przyjechać 3 dni przed początkiem kursu z możliwością darmowego zakwaterowania (tylko Hunters Lodge- w zależności od dostępności oraz nie w sezonie letnim)
Opłaty za kurs zawierają: Naukę, test kwalifikacyjny, przyjęcie powitalne, wprowadzenie, wycieczkę po okolicy, darmowy dostęp do Internetu, korzystanie z biblioteki oraz świadectwo obecności.
Opłaty za kurs nie zawierają: Rejestracji, zakwaterowania, zmian kursu lub zakwaterowania, egzaminów, transferów z lotniska, podręczników i materiałów.

Kurs ogólny
Jest to kurs odpowiedni dla wszystkich studentów potrzebujących porozumiewać się efektywnie w codziennych sytuacjach. Podczas dwóch rannych lekcji nacisk kładziony jest na praktyczne ustne komunikowanie się, ze specjalnym uwzględnieniem gramatyki i słownictwa, natomiast podczas dwóch lekcji popołudniowych grupa koncentruje się na nabywaniu wprawy w wypowiadaniu się w formie ustnej. Studenci zachęcani są do jak największego udziału i wkładu w zajęcia, a indywidualne potrzeby studentów są uwzględniane przy planowaniu zajęć.

Kurs Liczba godzin tygodniowo (h) Poziom  Ilość osób w grupie (Maximum) Cena za 1 tydzień Opłata za naukę w sezonie 26.06- 28.08.2016
1-4 tyg. 5-7 tyg. 8-11 tyg. 12-20 tyg. 21 +      tyg.         
Standard 20 (15) wszystkie 12/15 205£ 200£ 195£ 190£ 185£ 15£
Premium 20(15) wszystkie 6 275£ 265£ 250£ 240£ 220£ 15£

Kurs intensywny
Jest to kurs o zwiększonej ilości zajęć. Podobnie jak w przypadku kursu ogólnego, podczas sesji rannych nacisk kładziony jest na gramatykę, słownictwo i techniki komunikowania się. Natomiast sesje popołudniowe to czas na indywidualne potrzeby grupy. Studenci uczą się i trenują język potrzebny do efektywnego porozumiewania się w ich życiu prywatnym i zawodowym. Podawane są informacje i realizowane są tematy związane z zainteresowaniami grupy.

 

Kurs Liczba godzin tygodniowo (h) Poziom  Ilość osób w grupie (Maximum) Cena za 1 tydzień Opłata za naukę w sezonie 26.06- 28.08.2016
1-4 tyg. 5-7 tyg. 8-11 tyg. 12-20 tyg. 21 +       tyg.        
Standard 30(22,5) wszystkie 12/15 225£ 220£ 215£ 210£ 205£ 15£
Standard+Premium 30(22,5) wszystkie 12/15+6 315£ 305£ 285£ 275£ 255£ 15£

 

Długotrwałe kursy akademickie

Ceny wszystkich kursów zawierają transfer przychodzący, usługę znajdowania miejsca na uczelni, testy sprawdzajace, szkolenia
Studenci kursów intensywnych mają prawo do bezpłatnego przejścia na kursy biznesowe i egzaminacyjne (FCE,CAE, CPE i IELTS), które zależą od poziomu znajomości języka i dostępności
Studenci długotrwałych kursów akademickich Premium trwającyhc 12 tygodni lub dłużej otrzymują również kartę płatniczą z przedpłatą w wysokości GBP 150 lub jej równowartość w przypadku nauki indywidualnej.

Kurs Liczba godzin tygodniowo Poziom Ilość osób w grupie (Maximum) Cena za 1 moduł Daty trwania kursu
Academic Focus Diploma- 1,2 lub 3 moduły 20 + 10 (22,5) B1+ 12 w roku 2016 kurs jest niedostępny  

Angielski w biznesie

Kurs Liczba godzin tygodniowo Poziom Ilość osób w grupie (Maximum) Cena za 1 tydzień Opłata za naukę w sezonie 28.06- 30.08.2016
1-4 tygodni 5-7 tygodni
Standardowy ogólny +Biznesowy 20+10(22,5) Poziom B1+ 12 +6 260£ 255£ 15
Biznesowy Premium 20 (15) Poziom B1+ 6 335£ 325£ 15
Biznesowy Intensywny Premium 30(22,5) Poziom B1+ 6 365£ 355£ 15

Studenci, którzy potrzebują dłuższego kursu biznesowego mają możliwość uzyskania zakwaterowania
 
Kursy przygotowujące do egzaminów
 
 W przypadku tych kursów może zaistnieć potrzeba zakwaterowania na dodatkowy tydzień po to aby móc podejść do egzaminu w wyznaczonym terminie
Cena kursów nie zawiera opłat za egzamin i dodatkowe materiały w wysokości GBP120
Studenci którzy chcą uczęszczać na którykolwiek z kursów i są poniżej wymaganego poziomu językowego zostaną umieszczeni na Standardowym kursie Intensywnym dopóki nie uzyskają wymaganego poziomu językowego.

Kurs Liczba godzin tygodniowo Poziom Ilość osób w grupie (Maximum) Cena za kurs Długość trwania kursu  Daty rozpoczęcia kursu Przewidywane daty egzaminów
Kurs CAE 30(22,5) Poziom B2 10 1590£ 6 tyg. informacja w szkole LEXIS informacja w szkole LEXIS
Poziom B2 2470£ 10 tyg.
Kurs CPE 30(22,5) Poziom C1 1590£ 6 tyg.
Poziom C1 2470£ 10 tyg.
Kurs FCE 30(22,5) Poziom B1 1590£ 6 tyg.
Poziom B1 2470£ 10 tyg.
Standardowy kurs ogólny + IELTS 20+10(22,5) Poziom B1 12 +10 1020 £ 4 tyg. 1-szy poniedziałek miesiąca co miesiąc
255 £ dodatkowy tydzień
Intensywny IELTS 30(22,5) Poziom B1 10   4 tyg. 1-szy poniedziałek miesiąca w roku 2016 niedostępny
  dodatkowy tydzień

Nauka indywidualna

Te lekcje mogą się odbywać poza standardowym planem zajęć
Te lekcje mogą być traktowane jako kurs lub funkcjonować jako dodatkowe zajęcia obok reszty kursów
Ograniczona dostępność w lipcu i sierpniu.

Kurs Liczba godzin tygodniowo Poziom Ilość osób w grupie (Maximum) Cena od  osoby za lekcję
2-10 lekcji
Ogólna nauka indywidualna zmienna wszystkie 1 50£
Angielski dla dwojga zmienna wszystkie 2 30£

Staż
Dostępne wyłącznie dla studentów UE/EOG (Europejskiego Obszaru Gospodarczego)
Rezerwacja stażu musi zostać dokonana przy co najmniej 1 tygodniu intensywnego kursu języka angielskiego oraz 3 tygodniach kursu Work Experience
Okres nauki następuje przed stażem.

Kurs

Poziom

Długość stażu

Opłata za staż

Uwagi

Nauka i praktyka

Poziom A2+

3-12 tyg.

450£

-

Kształcenie nauczycieli języka angielskiego
W kursie mogą uczestniczyć osoby posiadające poziom 'native' czyli certyfikat IELTS 8, Cambridge CAE wynik A lub CPE wynik C. Ceny zawierają opłatę rejestracyjną.

Kurs Liczba godzin tygodniowo Poziom Ilość osób w grupie (Maximum) Długość trwania  Daty rozpoczęcia kursu Cena za cały kurs Uwagi
CELTA 22,5 native 12 4 tyg. 29.02-01.04, 29.04-27.05, 17.06-15.07, 29.07-26.08, 26.08-23.09, 28.10-25.11 1250£ 1
CELTA niepełny wymiar godzin 22,5 native 12  20 tyg. 18.10 1250£ 1
DELTA pół -intensywny 22,5 native 8  19 tyg. 08.01 - 19.01 & 16.05 - 20.05 2390£ 2
DELTA Moduł 1 22,5 native 8 1 tyg. 16.05- 20.05 400£ 2
DELTA Moduł 2 22,5 native 8 6 tyg. 08.01 - 19.01 1800£ 2
DELTA Moduł 3 22,5 native 8 do wyboru do wyboru 300£ -
International Teacher Training 22,5 native 8 1 tydz. na żądanie   -
2 tyg.  
TKT - przygotowanie do egzaminu 22,5 native 12 4 tyg. na żądanie 1000£ -

Tani kurs języka angielskiego

10 lekcji Standardowego Angielskiego Ogólnego połączonych z 13 lekcjami prowadzonymi przez nauczycieli stażystów CELTA

Kurs Liczba godzin tygodniowo Poziom Ilość osób w grupie (Maximum) Długość trwania  Daty rozpoczęcia kursu Cena za kurs Uwagi
Tani kurs języka angielskiego 10+10 (15h) Poziom A2 lub B2 15 2 tyg. 07/21.03, 3/16.05, 20.06, 04.07, 01/15/29.08, 12.09, 31.10, 14.11.2016 150£ -
tyg. 07.03, 03.05, 20.06, 01/29.08, 31.10.2016 300£ -

Czas wolny
Centrum językowe Torbay oferuje szeroki wachlarz wycieczek własnymi minibusami po południowo-zachodniej Anglii. W programie wycieczek

Centrum językowe Torbay oferuje szeroki wachlarz wycieczek własnymi minibusami po południowo-zachodniej Anglii. W programie wycieczek regularnie znajdują się spacery po wspaniałym wybrzeżu, wycieczki do malowniczych miasteczek Dartmouth, Totnes i Brixham oraz do miast historycznych, takich jak Plymouth i Exeter. W weekendy organizowane są także wyjazdy do Parku Narodowego Dartmoor z przepięknymi widokami oraz do Cornwall, znanego z malowniczych wiosek rybackich i spektakularnej linii brzegowej. Bardzo popularne są także wieczory w "starym wiejskim pubie", często z muzyką jazzową lub folkową. Organizowane są także wyjścia do teatru.
Wszystkie wycieczki minibusowe są prowadzone przez zawodowych kierowców i przewodników, którzy opowiadają o odwiedzanych miejscach i angielskim stylu życia.
Dla studentów uprawiających sporty, w okolicy znajdują się korty tenisowe i 9 pól golfowych. W odległości 10 minut spacerem od szkoły znajduje się Centrum Wypoczynkowe Torbay, umożliwiające uprawianie squash'a, badmintona, siatkówki i pływania. Informacje i rady na temat możliwości spędzania wolnego czasu można uzyskać w szkolnej recepcji.
 Podane ceny zawierają kurs ogólny, opłatę administracyjną (załatwienie wszystkich formalności), materiały pomocnicze (książki, itp.), certyfikat ukończenia kursu. 1 lekcja trwa 45 min. Max 15 osób w grupie.
Wszystkie ceny podane są w funtach brytyjskich.
Kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek.
Podane ceny zawierają kurs ogólny, opłatę administracyjną (załatwienie wszystkich formalności), materiały pomocnicze (książki, itp.), certyfikat ukończenia kursu. 1 lekcja trwa 45 min. Max 15 osób w grupie.
Wszystkie ceny podane są w funtach brytyjskich.
Kursy rozpoczynają się w każdy poniedziałek.

OPŁATY DODATKOWE

Opłata za rejestrację: 55 dodatkowo do wszystkich rezerwacji
Podręcznik i materiały 25 dodatkowo do wszystkich rezerwacji ponad 1 tydzień
Opłata za zmianę: 35 za zmiany w zarezerwowanych kursach i zakwaterowaniu zamówionym po przyjeździe
Opłata za rezerwację zakwaterowania: 25
Opłata za kuriera 65
Kursy językowe w Anglii
Nauka angielskiego w Anglii

Rodzaje zakwaterowania

Zakwaterowanie u rodziny
 Rezerwacje zakwaterowania dostępne w niedzielę

Ograniczona dostępność długich pobytów u rodziny między 16 grudnia a 30 grudnia 2013 r.
Dodatkowe noclegi liczone proporcjonalnie. Brak dodatkowych noclegów 1lipca -2 września
Minimalny czas pobytu: 1 tydzień
Studenci są umieszczani w dzielonych pokojach z innym studentem tej samej płci chyba że postanowiono inaczej

Zakwaterowanie Pokój Nocleg, śniadanie i wieczorny posiłek. Za 1 tydzień Dodatkowe opłaty
1-11 tygodni 12+ tygodni Prywatna łazienka 26 czerwca- 28 sierpnia 25 grudnia-31 grudnia
u rodziny 1 os. 130£ 125£ 45£ 15£ 50£
2 os. 117£ 112£ brak 15£ 50£

Zakwaterowanie w rezydencji - PROMOCJA na rok 2016
Rezerwacje zakwaterowania dostępne wyłącznie w niedziele wraz z dodatkowymi noclegami dostępnymi wyłącznie poza sezonem letnim oraz z cena naliczana proporcjonalnie do ceny zakwaterowania chyba że stanowią one część oferty Darmowy Weekend
We wszystkich pokojach jest wyżywienie we własnym zakresie oraz prywatne łazienki
Brak dodatkowych noclegów 26 czerwca- 28 sierpnia
Minimalny wiek - 18 lat

Depozyt 50GBP
W okresie 25-31 grudnia rezydencja zamknięta

Zakwaterowanie Pokój Od osoby za 1 tydzień Dodatek za  1 tydzień
26 czerwca- 28 sierpnia
Studencka Rezydencja Hunter's Lodge (10 min na pieszo do szkoły) pojedynczy   99£ 35£
dzielony   85£ 35£

Zakwaterowanie w hotelu

Rezerwacje zakwaterowania dostępne wyłącznie w niedziele; dodatkowe noclegi liczone proporcjonalnie do ceny zakwaterowania
Prywatne łazienki dostępne na życzenie
Pokoje dzielone dostępne wyłącznie dla studentów składających rezerwację wspólnie

Zakwaterowanie Pokój Wyżywienie Od osoby za 1 tydzień
1-10 tyg.
Od osoby za 1 tydzień
10 tyg.+
Dodatek za  1 tydzień Uwagi
26 czerwca- 28 sierpnia
St Marguerite Guest House 1,2,3-os. z prywatną łazienką śniadanie 225£ 180£ 22£ -
Summerhill Hotel 1,2,3-os. z prywatną łazienką śniadanie 350£ 350£ 35£ -
Norbreck 1,2,3-os. śniadanie 195£ 195£ - -
Wentworth Guest House 1,2,3-os. z prywatną łazienką niedostępne 175£ 175£ 22£ -

Cena za dłuższy pobyt w wysokości 175 GBP za 8 tyg.+

Standardowe transfery z lotniska (niedziele)

Wszystkie standardowe transfery z lotniska są możliwe wyłącznie w niedzielę i są zapewnione jeśli rezerwacja na nie została złożona z 21-dniowym wyprzedzeniem
Studenci są odbierani z lotniska przez przedstawicieli szkoły w celu odwiezienia do miejsca zakwaterowania przez autobus, pojazd firmowy lub wynajęty prywatny samochód
Za każdą godzinę lub połowę godziny oczekiwania przez przedstawicieli szkoły naliczana jest dodatkowa opłata w wysokości 30 GBP w celu wyjścia na spotkanie klientom opóźnionym o więcej niż 2 godziny względem planowego czasu przylotu.

Lotnisko lub stacja Planowy przylot (czas brytyjski) Planowy odlot  (czas brytyjski) Usługa powitalna razem z transferem Transfer powrotny
London Heathrow (LHR) Terminal 1,2 i 3 09.00-17-30 12.00-18.00 60£ 40£
London Heathrow (LHR) Terminal 4 09.00-16.00 13.00-18.00 60£ 40£
London Heathrow (LHR) Terminal  5 09.00-17.00 12.00-18.00 60£ 40£
London Gatwick (LGW) 10.00-14.00 14.00-18.00 120£ 60£
London Luton (LTN) 10.00-14.00 14.00-18.00 120£ 60£
London Stansted (STN) 10.00-14.00 14.00-18.00 120£ 60£
Bristol (BRS) 07.00-21.00 08.00-21.00 90£ 80£
Exter (EXT) 07.00-21.00 08.00-21.00 50£ 50£

Specjalne transfery z lotniska w soboty
Specjalne transfery z lotniska są dostępne na życzenie zarówno dla pojedynczych osób jak i dla grup w cenach zgodnych z indywidualnymi uwarunkowaniami. Zapewniamy również bezpośredni transport na lotnisko lub taksówkę.
Koszt transferu w dwie strony bez usługi powitalnej wynosi 120Ł tylko do godz. 16.30, wylot od godz. 12.00.

Ubezpieczenie
Uczestnicy kursów i obozów językowych powinni posiadać odpowiednie ubezpieczenie medyczne i na czas podróży i pobytu w Wielkiej Brytanii. Ubezpieczenie można załatwić w LEXIS. Ubezpieczamy w T.U. Allianz. Koszty ubezpieczenia wynoszą około 36zł /tydz.

Godzina lekcyjna trwa 45 minut

Wymagana jest obecność na wszystkich zajęciach.

Jak zostać studentem w LAL Torbay?
Wszystkie formalności związane z wyjazdem, rezerwacja, przejazdem, itp. załatwisz osobiście albo korespondencyjnie w Szkole Języków Obcych "LEXIS" lub u naszego Agenta. Po wyborze kursu, zakwaterowania i innych świadczeń wypełniasz formularz zgłoszenia, podpisujesz umowę i wpłacasz odpowiednią kwotę w złotych na nasz rachunek bankowy "LEXIS". Formularz zgłoszenia, jeden egzemplarz umowy i potwierdzenie wpłaty przesyłasz nam pocztą lub faksem, tak abyśmy mogli dostać przesyłkę na dwa tygodnie przed rozpoczęciem kursu (osoby z innych miast kontaktują się z Agentem).

Przed wyjazdem otrzymujesz od nas:

ˇpotwierdzenie przyjęcia na kurs wraz ze stosownym listem dla władz granicznych w Wielkiej Brytanii - po to, aby nie mieć problemów z przekroczeniem granicy,
ˇ bilet na przejazd - jeśli wyjazd będzie z Warszawy (osoby wyjeżdżające z innych miast Polski kontaktują się z Agentem),
ˇ potwierdzenie rezerwacji zakwaterowania wraz z adresem, telefonem i krótka charakterystyka rodziny goszczącej,
ˇ rachunek za zamówione świadczenia.